Ieškodami svajonių namų, turime atsakyti į daugybę klausimų. Visų pirma – kuriame rajone norime gyventi, vėliau – kokio ploto ir kelių kambarių buto mums reikia, galiausiai, turime nuspręsti, ar mus domina nauji butai Vilniuje su daline apdaila, ar pilnai įrengti būstai. Tiek vienas, tiek kitas sprendimas turi savų privalumų ir trūkumų, be to, nekilnojamojo turto ekspertai teigia, kad pastaraisiais metais itin daug dėmesio sulaukia ir nestandartiniai interjero sprendimai.
Vertindami pilnai įrengto ir dalinai įrengto buto kainas, privalote atsižvelgti ne tik į konkrečius skaičius, bet pagalvoti ir apie įrengimo darbams skirtą laiką. Natūralu, kad vis daugiau naujakurių domisi pilnai įrengtais būstais. Tiesa, nauji butai Vilniuje su daline apdaila taip pat nepraranda savo populiarumo. Nekilnojamojo turto ekspertai teigia, kad pastarasis sprendimas rekomenduojamas pirkėjams, turintiems aiškią interjero viziją ir nebijantiems rizikuoti. Tačiau neapsigaukite – nors dalinė apdaila neretai siejama su mažesnėmis išlaidomis, ekspertai pažymi, kad toks teiginys nėra tikslus – praktika rodo, kad savarankiškas būsto įrengimas neretai pareikalauja kur kas didesnių investicijų. Tiesa, negalima paneigti ir kitos medalio pusės – rinkdamiesi baldus, vertindami jų kokybę ir savarankiškai planuodami gyvenamosios erdvės išdėstymą, džiaugsimės kur kas ilgaamžiškesniais sprendimais ir aukštesne gyvenimo kokybe.
Ieškant praktiškiausio sprendimo, būtina racionaliai įvertinti perkamo būsto plotą. Atlikti tyrimai rodo, kad perkant nedidelį butą (vieno ar dviejų kambarių), kur kas praktiškiau rinktis pilnai įrengtus namus. Tuo tarpu pirkdami didelį butą, kurio plotas viršija 70 kvadratinių metrų, galime sutaupyti samdydami privačius meistrus. Tiesa, brokeriai primena, kad pilnai įrengti nauji butai Vilniuje neretai taupo ne tik pinigus, bet ir laiką, o tai labai svarbu, siekiant priimti optimaliausią sprendimą, t. y. negalima paneigti, kad laikas turi savo kainą. Be to, būstas su pilna apdaila kur kas palankiau vertinamas paskolas suteikiančių bankų.
Atsižvelgiant į mūsų įpročius, būtina kalbėti ir apie lietuvių individualumą. Daugelis pirkėjų žino, kaip turi atrodyti jų namai ir kitokio sprendimo nepriima. Nekilnojamojo turto ekspertai pažymi, kad Lietuvoje, lyginant ją su kaimyninėmis šalimis, standartiniai sprendimai nėra populiarūs, t. y. daugelis pirkėjų kelia aukštus unikalumo kriterijus ne tik būsto interjerui, bet ir jo išplanavimui. Tuo tarpu standartinius būstus renkasi verslininkai, ketinantys butą nuomoti. Šis sprendimas palankiai vertinamas ir tų pirkėjų, kurie naujuose namuose nori apsigyventi kuo greičiau.